Кариери в маркетинга 2012

За поредна година, през месец април, завършващи студенти от специалност Маркетинг се срещат с утвърдени специалисти от практиката, които могат да им помогнат в професионалното ориентиране, както и да ги запознаят с очакванията и потребностите на фирмите, работещи в областта на маркетинга.

По традиция семинара се провежда в учебна база "Проф. Минко Русев", с. Орешак. Дните, в които ще се проведе събитието тази година са 20, 21 и 22 април.

Гост-лектор ще бъде Ивелина Атанасова. Темата, която тя ще представи пред младата публика е "Новите Facebook страници и маркетинговите комуникации", като ще обърне специално внимание на:

• Новите бизнес и профилни страници – Timeline
  • Нови тенденции във Facebook за 2012
  • Онлайн комуникация с фенове на страниците
  • Типовете фенове
  • Рекламата във Facebook

Освен да научат полезна информация за популярната социална мрежа, по време на семинара студентите ще имат възможността да се запознаят с основните изисквания, на бизнеса, при започване на работа в сферта на онлайн маркетинга, както и да намерят отговор на въпросите:

• Какви са основните задължения на специалистите по Дигитален маркетинг?
  • Какви умения и компетенции трябва да притежават?
  • Какви ще бъдат основните им отговорности?

Актуалната информация за семинара "Кариери в маркетинга" ще публикуваме във Facebook, а събиетието ще можете да проследите в реално време чрез Twitter - hashtag: #mktgAcademy

Ивелина Атанасова

Ивелина Атанасова е експерт по дигитален маркeтинг и консултант с опит в областта на бизнес стратегиите, комуникациите, онлайн рекламата и PR.

Oсновател и собственик е на медия за новини от дигиталния бранш - NewTrend.bg. Блогър (markbit.net). Мениджър Дигитален Маркетинг на първия български професионален уеб сайт и агенция за подбор на персонал JobTiger.